İçeriğe geç

Konya Eskişehir Arası Kaç KM

Konya Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Eskişehir arası kaç km? Konya Eskişehir arası kaç saat? Konya Eskişehir yol tarifi? Konya Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Konya Eskişehir Arası Kaç KM

Konya Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 km’dir. Konya Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 272 km’dir.

Konya Eskişehir Arası Kaç KM

Konya Eskişehir Arası Kaç Saat

Konya Eskişehir arası kaç saat; Konya Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 272 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Konya Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.