Erzurum Konya Arası Kaç KM

Erzurum Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Konya arası kaç km? Erzurum Konya arası kaç saat? Erzurum Konya yol tarifi? Erzurum Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Konya Arası Kaç KM

Erzurum Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 km’dir. Erzurum Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 793 km’dir.

Erzurum Konya Arası Kaç KM

Erzurum Konya Arası Kaç Saat

Erzurum Konya arası kaç saat; Erzurum Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 793 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Erzurum Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.