İçeriğe geç

Konya Erzincan Arası Kaç KM

Konya Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Erzincan arası kaç km? Konya Erzincan arası kaç saat? Konya Erzincan yol tarifi? Konya Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Erzincan Arası Kaç KM

Konya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Konya Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 642 km’dir.

Konya Erzincan Arası Kaç KM

Konya Erzincan Arası Kaç Saat

Konya Erzincan arası kaç saat; Konya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 642 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Konya Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.