Konya Ereğli Arası Kaç KM

Konya Ereğli arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Ereğli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Ereğli arası kaç km? Konya Ereğli arası kaç saat? Konya Ereğli yol tarifi? Konya Ereğli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Ereğli İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D GPS koordinatlarıdır.

Ereğli ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ereğli ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,214 km2’dir. Ereğli ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 30′ 44.3448” Kuzey ve 34° 2′ 55.6980” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Ereğli Arası Kaç KM

Konya Ereğli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 km’dir.

Konya Ereğli Arası Kaç KM

Konya Ereğli Arası Kaç Saat

Konya Ereğli arası kaç saat; Konya Ereğli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Ereğli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Konya Ereğli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Ereğli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Ereğli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Ereğli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ereğli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ereğli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.