İçeriğe geç

Konya Elazığ Arası Kaç KM

Konya Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Elazığ arası kaç km? Konya Elazığ arası kaç saat? Konya Elazığ yol tarifi? Konya Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Konya Elazığ Arası Kaç KM

Konya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Konya Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 595 km’dir.

Konya Elazığ Arası Kaç KM

Konya Elazığ Arası Kaç Saat

Konya Elazığ arası kaç saat; Konya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 595 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 17 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 17 dakika

Konya Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.