İçeriğe geç

Konya Edirne Arası Kaç KM

Konya Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Edirne arası kaç km? Konya Edirne arası kaç saat? Konya Edirne yol tarifi? Konya Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Konya Edirne Arası Kaç KM

Konya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 km’dir. Konya Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 661 km’dir.

Konya Edirne Arası Kaç KM

Konya Edirne Arası Kaç Saat

Konya Edirne arası kaç saat; Konya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Konya Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 661 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Konya Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.