İçeriğe geç

Konya Diyarbakır Arası Kaç KM

Konya Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Diyarbakır arası kaç km? Konya Diyarbakır arası kaç saat? Konya Diyarbakır yol tarifi? Konya Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Konya Diyarbakır Arası Kaç KM

Konya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 km’dir. Konya Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 678 km’dir.

Konya Diyarbakır Arası Kaç KM

Konya Diyarbakır Arası Kaç Saat

Konya Diyarbakır arası kaç saat; Konya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat  sürmektedir. Konya Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 678 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 24 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 24 dakika

Konya Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.