İçeriğe geç

Konya Denizli Arası Kaç KM

Konya Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Denizli arası kaç km? Konya Denizli arası kaç saat? Konya Denizli yol tarifi? Konya Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Konya Denizli Arası Kaç KM

Konya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 393 km’dir. Konya Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 299 km’dir.

Konya Denizli Arası Kaç KM

Konya Denizli Arası Kaç Saat

Konya Denizli arası kaç saat; Konya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 393 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 299 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

53 dakika

Konya Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 393 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.