İçeriğe geç

Konya Çorum Arası Kaç KM


Konya Çorum arası kaç km;
yazımızda öncelikle Konya ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Çorum arası kaç km? Konya Çorum arası kaç saat? Konya Çorum yol tarifi? Konya Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Konya Çorum Arası Kaç KM

Konya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 km’dir. Konya Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 366 km’dir.

Konya Çorum Arası Kaç KM

Konya Çorum Arası Kaç Saat

Konya Çorum arası kaç saat; Konya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Konya Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 366 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.