İçeriğe geç

Konya Çankırı Arası Kaç KM

Konya Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Çankırı arası kaç km? Konya Çankırı arası kaç saat? Konya Çankırı yol tarifi? Konya Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Konya Çankırı Arası Kaç KM

Konya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 km’dir. Konya Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 319 km’dir.

Konya Çankırı Arası Kaç KM

Konya Çankırı Arası Kaç Saat

Konya Çankırı arası kaç saat; Konya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika  sürmektedir. Konya Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 319 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Konya Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 357 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.