İçeriğe geç

Konya Burdur Arası Kaç KM

Konya Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Burdur arası kaç km? Konya Burdur arası kaç saat? Konya Burdur yol tarifi? Konya Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Burdur Arası Kaç KM

Konya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 km’dir. Konya Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 196 km’dir.

Konya Burdur Arası Kaç Saat

Konya Burdur arası kaç saat; Konya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Konya Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 196 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Konya Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.