Konya Bolu Arası Kaç KM

Konya Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Bolu arası kaç km? Konya Bolu arası kaç saat? Konya Bolu yol tarifi? Konya Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Bolu Arası Kaç KM

Konya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Konya Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 328 km’dir.

Konya Bolu Arası Kaç Saat

Konya Bolu arası kaç saat; Konya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Konya Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 328 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Konya Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.