Konya Bitlis Arası Kaç KM

Konya Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Bitlis arası kaç km? Konya Bitlis arası kaç saat? Konya Bitlis yol tarifi? Konya Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Bitlis Arası Kaç KM

Konya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 km’dir. Konya Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 873 km’dir.

Konya Bitlis Arası Kaç Saat

Konya Bitlis arası kaç saat; Konya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 873 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Konya Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1110 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.