İçeriğe geç

Konya Bingöl Arası Kaç KM

Konya Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Bingöl arası kaç km? Konya Bingöl arası kaç saat? Konya Bingöl yol tarifi? Konya Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Bingöl Arası Kaç KM

Konya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 km’dir. Konya Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 708 km’dir.

Konya Bingöl Arası Kaç Saat

Konya Bingöl arası kaç saat; Konya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Konya Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Konya Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 708  kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Konya Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.