İçeriğe geç

Konya Bayburt Arası Kaç KM


Konya Bayburt arası kaç km;
yazımızda öncelikle Konya ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Bayburt arası kaç km? Konya Bayburt arası kaç saat? Konya Bayburt yol tarifi? Konya Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS        koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Bayburt Arası Kaç KM

Konya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 km’dir. Konya Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 710 km’dir.

Konya Bayburt Arası Kaç Saat

Konya Bayburt arası kaç saat; Konya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Konya Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 710 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Konya Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.