İçeriğe geç

Konya Batman Arası Kaç KM

Konya Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Batman arası kaç km? Konya Batman arası kaç saat? Konya Batman yol tarifi? Konya Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS        koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Batman Arası Kaç KM

Konya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 954 km’dir. Konya Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 759 km’dir.

Konya Batman Arası Kaç Saat

Konya Batman arası kaç saat; Konya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 954 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 759 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Konya Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 954 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.