İçeriğe geç

Konya Bartın Arası Kaç KM

Konya Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Bartın arası kaç km? Konya Bartın arası kaç saat? Konya Bartın yol tarifi? Konya Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Bartın Arası Kaç KM

Konya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 km’dir. Konya Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 413 km’dir.

Konya Bartın Arası Kaç Saat

Konya Bartın arası kaç saat; Konya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 413 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.