İçeriğe geç

Konya Balıkesir Arası Kaç KM

Konya Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Balıkesir arası kaç km? Konya Balıkesir arası kaç saat? Konya Balıkesir yol tarifi? Konya Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Balıkesir Arası Kaç KM

Konya Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 km’dir. Konya Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Konya Balıkesir Arası Kaç KM

Konya Balıkesir Arası Kaç Saat

Konya Balıkesir arası kaç saat; Konya Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Konya Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.