İçeriğe geç

Konya Aydın Arası Kaç KM


Konya Aydın arası kaç km;
yazımızda öncelikle Konya ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Aydın arası kaç km? Konya Aydın arası kaç saat? Konya Aydın yol tarifi? Konya Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Konya Aydın Arası Kaç KM

Konya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 km’dir. Konya Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 354 km’dir.

Konya Aydın Arası Kaç KM

Konya Aydın Arası Kaç Saat

Konya Aydın arası kaç saat; Konya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 354 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.