İçeriğe geç

Konya Artvin Arası Kaç KM

Konya Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Artvin arası kaç km? Konya Artvin arası kaç saat? Konya Artvin yol tarifi? Konya Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Konya Artvin Arası Kaç KM

Konya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 km’dir. Konya Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 881 km’dir.

Konya Artvin Arası Kaç KM

Konya Artvin Arası Kaç Saat

Konya Artvin arası kaç saat; Konya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika  sürmektedir. Konya Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 881 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Konya Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.