İçeriğe geç

Konya Ardahan Arası Kaç KM

Konya Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Ardahan arası kaç km? Konya Ardahan arası kaç saat? Konya Ardahan yol tarifi? Konya Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Ardahan Arası Kaç KM

Konya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 km’dir. Konya Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 955 km’dir.

Konya Ardahan Arası Kaç KM

Konya Ardahan Arası Kaç Saat

Konya Ardahan arası kaç saat; Konya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Konya Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Konya Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 995 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Konya Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1163 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.