İçeriğe geç

Konya Amasya Arası Kaç KM

Konya Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Amasya arası kaç km? Konya Amasya arası kaç saat? Konya Amasya yol tarifi? Konya Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Amasya Arası Kaç KM

Konya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 513 km’dir. Konya Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

Konya Amasya Arası Kaç KM

Konya Amasya Arası Kaç Saat

Konya Amasya arası kaç saat; Konya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 513 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 423 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 513 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.