Konya Alanya Arası Kaç KM

Konya Alanya arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Alanya arası kaç km? Konya Alanya arası kaç saat? Konya Alanya yol tarifi? Konya Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Alanya İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilçesinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.582 km²’dir.  Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36°30’07” ve 36°36’31” kuzey enlemleri ile 31°38’40” ve 32°32’02” doğu boylamı GPS koordinatlarıdır.

Konya Alanya Arası Kaç KM

Konya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 km’dir. Konya Alanya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 155 km’dir.

Konya Alanya Arası Kaç KM

Konya Alanya Arası Kaç Saat

Konya Alanya arası kaç saat; Konya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Konya Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Konya Alanya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 155 kilometredir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Konya Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.