İçeriğe geç

Konya Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Konya ilinin alan kodu ise 332 şeklindedir. Konya ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

332 Nerenin Alan Kodu?

Konya İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 332 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Konya Telefon Kodu, Konya ili

Konya ilçeleri, Konya ili alan olarak Türkiye’nin birinci en büyük ilidir. Konya, Türkiye’nin en eski insan yerleşimi kurulmuş illerinden biridir. Araştırmalara göre Konya’da yerleşimin Tarih öncesi çağdan başladığı düşünülmekte ve görülmektedir. En eski ve en gelişmiş Neolitik devir yerleşim merkezi olan Çatalhöyük bulunmaktadır. Konya ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü özellikle buğday tarımı oluşturmaktadır. Hayvancılık ve avcılık gibi sektörlerde görülmektedir. Konya ilinin 2020 TÜİK verisine göre 2.250.020 nüfusa sahip ilimizdir. Konya ilinde otuz bir tane ilçe bulunmaktadır.

Konya ilinin yüzölçümü 41,001 km2’dir. Konya’nın coğrafi konumu ise 37° 52′ 28.7076” Kuzey ve 32° 29′ 35.3616” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Alan Kodu
Konya Alan Kodu

Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…