İçeriğe geç

Konya Aksaray Arası Kaç KM

Konya Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Aksaray arası kaç km? Konya Aksaray arası kaç saat? Konya Aksaray yol tarifi? Konya Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Aksaray Arası Kaç KM

Konya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 151 km’dir. Konya Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 146 km’dir.

Konya Aksaray Arası Kaç KM

Konya Aksaray Arası Kaç Saat

Konya Aksaray arası kaç saat; Konya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 151 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 146 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Konya Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 151 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.