İçeriğe geç

Konya Ağrı Arası Kaç KM

Konya Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Ağrı arası kaç km? Konya Ağrı arası kaç saat? Konya Ağrı yol tarifi? Konya Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Ağrı Arası Kaç KM

Konya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1129 km’dir. Konya Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 935 km’dir.

Konya Ağrı Arası Kaç KM

Konya Ağrı Arası Kaç Saat

Konya Ağrı arası kaç saat; Konya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1129 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 935 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Konya Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1129 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.