İçeriğe geç

Konya Afyon Arası Kaç KM

Konya Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Konya Afyon arası kaç km? Konya Afyon arası kaç saat?  Konya Afyon yol tarifi?  Konya Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

 Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Afyon Arası Kaç KM

 Konya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 km’dir.  Konya Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 197 km’dir.

Konya Afyon Arası Kaç KM

Konya Afyon Arası Kaç Saat

 Konya Afyon arası kaç saat;  Konya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.  Konya Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.  Konya Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 197 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Konya Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Konya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.