İçeriğe geç

Konya Adıyaman Arası Kaç KM

Konya Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Adıyaman arası kaç km? Konya Adıyaman arası kaç saat? Konya Adıyaman yol tarifi? Konya Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Adıyaman Arası Kaç KM

Konya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 km’dir. Konya Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 509 km’dir.

Konya Adıyaman Arası Kaç KM

Konya Adıyaman Arası Kaç Saat

Konya Adıyaman arası kaç saat; Konya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 509 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Konya Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.