İçeriğe geç

Konak Yol Tarifi

İzmir Konak yol tarifi; yazımızda öncelikle Konak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konak’a nasıl gidilir? Konak yol tarifi? Konak yol haritası? Konak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konak İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Konak, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Konak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 24 km2’dir. Konak ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Konak ilçesinin Kuzeyinde Karabağlar, doğusunda Bornova, batısında Balçova, Güneyinde ise Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. Konak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Konak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Konak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 351.572 nüfusa sahiptir.

Konak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Konak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Konak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Konak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Konak’a Nasıl Gidilir? Konak Yol Tarifi

Konak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Konak’a gelebilirsiniz. Konak karayolu ile İzmir şehir merkezine 3.1 km, İstanbul’a yaklaşık 480 km, Ankara’ya yaklaşık 590 km, Bursa’dan ise yaklaşık 346 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Konak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Konak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.