İçeriğe geç

Kofçaz Yol Tarifi

Kırklareli Kofçaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Kofçaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kofçaz’a nasıl gidilir? Kofçaz yol tarifi? Kofçaz yol haritası? Kofçaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kofçaz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Kofçaz, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kofçaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 545 km2’dir. Kofçaz ilçesinin rakımı ise 434m olarak hesaplanmıştır. Kofçaz ilçesinin Kuzeyinde Bulgaristan, batısında Edirne, Güneyinde ise Kırklareli Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kofçaz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kofçaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kofçaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.308 nüfusa sahiptir.

Kofçaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kofçaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kofçaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kofçaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kofçaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kofçaz’a Nasıl Gidilir? Kofçaz Yol Tarifi

Kofçaz’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kofçaz’a gelebilirsiniz. Kofçaz karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 52.6 km, İstanbul’a yaklaşık 248 km, Ankara’ya yaklaşık 704 km, İzmir’den ise yaklaşık 726 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kofçaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.