İçeriğe geç

Kofçaz Posta Kodu

Kofçaz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kofçaz Posta Kodu Sorgulama

Kofçaz’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kofçaz ilçesi Hakkında

Kofçaz ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz kırk dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Kofçaz, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kofçaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 545 km2’dir. Rakımı ise 434m olarak hesaplanmıştır. Kofçaz ilçesinin Kuzeyinde Bulgaristan, batısında Edirne, Güneyinde ise Kırklareli Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kofçaz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kofçaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kofçaz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.282 nüfusa sahiptir.

Kofçaz Posta Kodu
Kofçaz Posta Kodu