İçeriğe geç

Kocasinan Yol Tarifi

Kayseri Kocasinan yol tarifi; yazımızda öncelikle Kocasinan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocasinan’a nasıl gidilir? Kocasinan yol tarifi? Kocasinan yol haritası? Kocasinan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocasinan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Kocasinan, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kocasinan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.471 km2’dir. Kocasinan ilçesinin rakımı ise 1.056 m olarak hesaplanmıştır. Kocasinan ilçesinin Kuzeyinde Felahiye, Özvatan ve Yozgat, doğusunda Sarıoğlan ve Bünyan, batısında Nevşehir, Güneyinde ise İncesu ve Melikgazi ilçeleri bulunmaktadır. Kocasinan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kocasinan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kocasinan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 396.912 nüfusa sahiptir.

Kocasinan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kocasinan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kocasinan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kocasinan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocasinan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kocasinan’a Nasıl Gidilir? Kocasinan Yol Tarifi

Kocasinan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kocasinan’a gelebilirsiniz. Kocasinan karayolu ile Kayseri şehir merkezine 45.8 km, İstanbul’a yaklaşık 750 km, Ankara’ya yaklaşık 305 km, İzmir’den ise yaklaşık 852 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kocasinan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kocasinan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.