İçeriğe geç

Kocaköy Yol Tarifi

Diyarbakır Kocaköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Kocaköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaköy’e nasıl gidilir? Kocaköy yol tarifi? Kocaköy yol haritası? Kocaköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaköy İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Kocaköy, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kocaköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 248 km2’dir. Kocaköy ilçesinin rakımı ise 969 m olarak hesaplanmıştır. Kocaköy ilinin Kuzeyinde Lice ve Hani, doğusunda ise Hazro, batısında ve Güneyinde ise Sur ilçeleri bulunmaktadır. Kocaköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kocaköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kocaköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.106 nüfusa sahiptir.

Kocaköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kocaköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kocaköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kocaköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kocaköy’e Nasıl Gidilir? Kocaköy Yol Tarifi

Kocaköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kocaköy’e gelebilirsiniz. Kocaköy karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 62.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.504 km, Ankara’ya yaklaşık 923 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.477 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kocaköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kocaköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.