İçeriğe geç

Kocaeli Zonguldak Arası Kaç KM

Kocaeli Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Zonguldak arası kaç km? Kocaeli Zonguldak arası kaç saat? Kocaeli Zonguldak yol tarifi? Kocaeli Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Zonguldak Arası Kaç KM

Kocaeli Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 km’dir. Kocaeli Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 173 km’dir.

Kocaeli Zonguldak Arası Kaç KM

Kocaeli Zonguldak Arası Kaç Saat

Kocaeli Zonguldak arası kaç saat; Kocaeli Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 173 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kocaeli Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.