İçeriğe geç

Kocaeli Yozgat Arası Kaç KM

Kocaeli Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Yozgat arası kaç km? Kocaeli Yozgat arası kaç saat? Kocaeli Yozgat yol tarifi? Kocaeli Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Yozgat Arası Kaç KM

Kocaeli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 km’dir. Kocaeli Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 434 km’dir.

Kocaeli Yozgat Arası Kaç KM

Kocaeli Yozgat Arası Kaç Saat

Kocaeli Yozgat arası kaç saat; Kocaeli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kocaeli Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 434 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kocaeli Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.