İçeriğe geç

Kocaeli Yalova Arası Kaç KM

Kocaeli Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Yalova arası kaç km? Kocaeli Yalova arası kaç saat? Kocaeli Yalova yol tarifi? Kocaeli Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Yalova Arası Kaç KM

Kocaeli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 km’dir. Kocaeli Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 56 km’dir.

Kocaeli Yalova Arası Kaç KM

Kocaeli Yalova Arası Kaç Saat

Kocaeli Yalova arası kaç saat; Kocaeli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kocaeli Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kocaeli Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 56 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Kocaeli Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.