İçeriğe geç

Kocaeli Tunceli Arası Kaç KM

Kocaeli Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Tunceli arası kaç km? Kocaeli Tunceli arası kaç saat? Kocaeli Tunceli yol tarifi? Kocaeli Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Tunceli Arası Kaç KM

Kocaeli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 km’dir. Kocaeli Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 847 km’dir.

Kocaeli Tunceli Arası Kaç KM

Kocaeli Tunceli Arası Kaç Saat

Kocaeli Tunceli arası kaç saat; Kocaeli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 847 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

Kocaeli Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.