İçeriğe geç

Kocaeli Tokat Arası Kaç KM

Kocaeli Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Tokat arası kaç km? Kocaeli Tokat arası kaç saat? Kocaeli Tokat yol tarifi? Kocaeli Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Tokat Arası Kaç KM

Kocaeli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 km’dir. Kocaeli Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 567 km’dir.

Kocaeli Tokat Arası Kaç KM

Kocaeli Tokat Arası Kaç Saat

Kocaeli Tokat arası kaç saat; Kocaeli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kocaeli Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 567 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kocaeli Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.