Kocaeli Sivas Arası Kaç KM

Kocaeli Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Sivas arası kaç km? Kocaeli Sivas arası kaç saat? Kocaeli Sivas yol tarifi? Kocaeli Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Sivas Arası Kaç KM

Kocaeli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 km’dir. Kocaeli Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 618 km’dir.

Kocaeli Sivas Arası Kaç KM

Kocaeli Sivas Arası Kaç Saat

Kocaeli Sivas arası kaç saat; Kocaeli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kocaeli Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 618 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kocaeli Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.