İçeriğe geç

Kocaeli Siirt Arası Kaç KM

Kocaeli Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Siirt arası kaç km? Kocaeli Siirt arası kaç saat? Kocaeli Siirt yol tarifi? Kocaeli Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Siirt Arası Kaç KM

Kocaeli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1551 km’dir. Kocaeli Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1087 km’dir.

Kocaeli Siirt Arası Kaç KM

Kocaeli Siirt Arası Kaç Saat

Kocaeli Siirt arası kaç saat; Kocaeli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1551 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1087 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Kocaeli Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1551 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 86 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 125 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.