İçeriğe geç

Şanlıurfa Kocaeli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kocaeli arası kaç km? Şanlıurfa Kocaeli arası kaç saat? Şanlıurfa Kocaeli yol tarifi? Şanlıurfa Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kocaeli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 km’dir. Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 873 km’dir.

Şanlıurfa Kocaeli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kocaeli Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kocaeli arası kaç saat; Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 873 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Şanlıurfa Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.