İçeriğe geç

Kocaeli Samsun Arası Kaç KM

Kocaeli Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Samsun arası kaç km? Kocaeli Samsun arası kaç saat? Kocaeli Samsun yol tarifi? Kocaeli Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Samsun Arası Kaç KM

Kocaeli Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 km’dir. Kocaeli Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 544 km’dir.

Kocaeli Samsun Arası Kaç KM

Kocaeli Samsun Arası Kaç Saat

Kocaeli Samsun arası kaç saat; Kocaeli Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kocaeli Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 544 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kocaeli Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.