İçeriğe geç

Kocaeli Sakarya Arası Kaç KM

Kocaeli Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Sakarya arası kaç km? Kocaeli Sakarya arası kaç saat? Kocaeli Sakarya yol tarifi? Kocaeli Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Sakarya Arası Kaç KM

Kocaeli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 km’dir. Kocaeli Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 51 km’dir.

Kocaeli Sakarya Arası Kaç KM

Kocaeli Sakarya Arası Kaç Saat

Kocaeli Sakarya arası kaç saat; Kocaeli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kocaeli Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kocaeli Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 51 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Kocaeli Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.