İçeriğe geç

Kocaeli Rize Arası Kaç KM

Kocaeli Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Rize arası kaç km? Kocaeli Rize arası kaç saat? Kocaeli Rize yol tarifi? Kocaeli Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Rize Arası Kaç KM

Kocaeli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1036 km’dir. Kocaeli Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 890 km’dir.

Kocaeli Rize Arası Kaç KM

Kocaeli Rize Arası Kaç Saat

Kocaeli Rize arası kaç saat; Kocaeli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1036 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 890 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Kocaeli Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1036 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.