Kocaeli Nevşehir Arası Kaç KM

Kocaeli Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Nevşehir arası kaç km? Kocaeli Nevşehir arası kaç saat? Kocaeli Nevşehir yol tarifi? Kocaeli Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Nevşehir Arası Kaç KM

Kocaeli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 km’dir. Kocaeli Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 480 km’dir.

Kocaeli Nevşehir Arası Kaç KM

Kocaeli Nevşehir Arası Kaç Saat

Kocaeli Nevşehir arası kaç saat; Kocaeli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kocaeli Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 480 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kocaeli Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.