İçeriğe geç

Kocaeli Mersin Arası Kaç KM

Kocaeli Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Mersin arası kaç km? Kocaeli Mersin arası kaç saat? Kocaeli Mersin yol tarifi? Kocaeli Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Mersin Arası Kaç KM

Kocaeli Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 km’dir. Kocaeli Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 600 km’dir.

Kocaeli Mersin Arası Kaç KM

Kocaeli Mersin Arası Kaç Saat

Kocaeli Mersin arası kaç saat; Kocaeli Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kocaeli Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 600 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kocaeli Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.