İçeriğe geç

Kocaeli Mardin Arası Kaç KM

Kocaeli Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Mardin arası kaç km? Kocaeli Mardin arası kaç saat? Kocaeli Mardin yol tarifi? Kocaeli Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Mardin Arası Kaç KM

Kocaeli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1406 km’dir. Kocaeli Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1005 km’dir.

Kocaeli Mardin Arası Kaç KM

Kocaeli Mardin Arası Kaç Saat

Kocaeli Mardin arası kaç saat; Kocaeli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1406 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1005 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Kocaeli Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1406 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.