Kocaeli Malatya Arası Kaç KM

Kocaeli Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Malatya arası kaç km? Kocaeli Malatya arası kaç saat? Kocaeli Malatya yol tarifi? Kocaeli Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Malatya Arası Kaç KM

Kocaeli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 km’dir. Kocaeli Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 736 km’dir.

Kocaeli Malatya Arası Kaç KM

Kocaeli Malatya Arası Kaç Saat

Kocaeli Malatya arası kaç saat; Kocaeli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 736 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kocaeli Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.