İçeriğe geç

Konya Kocaeli Arası Kaç KM

Konya Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kocaeli arası kaç km? Konya Kocaeli arası kaç saat? Konya Kocaeli yol tarifi? Konya Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Konya Kocaeli Arası Kaç KM

Konya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 km’dir. Konya Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 390 km’dir.

Konya Kocaeli Arası Kaç KM

Konya Kocaeli Arası Kaç Saat

Konya Kocaeli arası kaç saat; Konya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 390 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.