İçeriğe geç

Kocaeli Iğdır Arası Kaç KM

Kocaeli Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Iğdır arası kaç km? Kocaeli Iğdır arası kaç saat? Kocaeli Iğdır yol tarifi? Kocaeli Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Iğdır Arası Kaç KM

Kocaeli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 km’dir. Kocaeli Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1204 km’dir.

Kocaeli Iğdır Arası Kaç KM

Kocaeli Iğdır Arası Kaç Saat

Kocaeli Iğdır arası kaç saat; Kocaeli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Kocaeli Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Kocaeli Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1204 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Kocaeli Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.